Facebook Wolne miejsca !!

Przedszkole MAŁE BAMBINO jest przedszkolem dwujęzycznym. Przez cały dzień zajęcia są prowadzone w dwóch językach. Dodatkowo odpłatnie możesz również zapisać swoje dziecko na zajęcia dodatkowe, prowadzone przez firmę zewnętrzną.

 

W ramach pakietu zajęć dodatkowych oferujemy:

 

Rozszerzony język angielski / język hiszpański

 

Learning by doing.

Metoda polega na założeniu, że dziecko uczy się wykonując daną czynność.

TPR – Total Physical Response (reagowanie całym ciałem)

To nauczanie języka obcego przez ruch, a dokładnie włączanie całego ciała w proces przyswajania nowego słownictwa oraz struktur językowych.

Storytelling:

Metoda polegająca na uczeniu poprzez opowiadanie, nauczyciel pokazuje dzieciom obrazki, plansze  i opowiada historyjki o tym, co na tych planszach się dzieje. Historyjki są krótkie, proste i zrozumiałe dla dziecka dzięki rysunkom.

 

Zajęcia z plastyki sensorycznej

 

Zajęcia edukacyjne przeznaczone dla dzieci w wieku od 3-6 lat. Wprowadzają uczestników do świata sztuki, uwrażliwiają na piękno, rozbudzają potrzebę i radość samodzielnego tworzenia. W trakcie zajęć dzieci mają możliwość rozwijać sprawność manualną i motoryczną. Zajęcia przebiegają w swobodnej i odpowiednio dostosowanej przestrzeni, która pozwala na aktywność twórczą, ruch, wielkoformatowy rysunek i malarstwo. Zajęcia umożliwiają wielozmysłowy odbiór sztuki, dzięki zastosowaniu różnorodnych metod i środków dydaktycznych. Rozwijają wyobraźnię oraz kreatywność dziecka.

 

Zajęcia ruchowo-taneczne

 

Głównym celem programu jest zainteresowanie dzieci tańcem poprzez formę zabawy, a w szczególności rozwijanie ich twórczej aktywności, wyobraźni

i muzykalności. Wybór tańców i zabaw tanecznych został dostosowany do rozwoju dzieci a podstawową metodą, którą kierowano się podczas doboru tańców była metoda stopniowania trudności. W ramach zajęć przygotowujemy program taneczny, w formie mini formacji tanecznej na  konkursy. Aktywność fizyczna stanowi podstawowy czynnik stymulujący rozwój człowieka. Dzieci w wieku przedszkolnym wykazują dużą naturalną potrzebę dynamicznego ruchu i oczekują w tym zakresie wyzwań. Naszą rolą jest zapewnić taki rodzaj zajęć, który sprawi, że dzieci będą mieć odpowiednią motywację do ruchu,

a jednocześnie będzie on sprawiać przyjemność.

 

Zajęcia Kulinarne-kuchcikowo

 

Program warsztatów kulinarnych, to cykl zajęć kulinarnych w czasie, których przygotowujemy z dziećmi różne smakowitości. Dla malucha nie ma większej przyjemności, niż możliwość przygotowania dla siebie posiłku i zjedzenia go ze smakiem.

 

Bajkoterapia

 

Wszystkie dzieci lubią ich słuchać. Czytając określone bajki można dziecku pomóc w wielu trudnych dla niego sytuacjach emocjonalnych. Jest to doskonała metoda relaksacyjna, którą proponujemy w Krainie Ciekawości. Odpowiednio dobrane i opowiedziane albo przeczytane historie mogą doskonale wyciszyć, choćby przed snem, po dniu pełnym wrażeń.

 

Zumba Kids

 

Zumba Kids jest wspaniałą okazją do wysiłku fizycznego w lekkiej, muzycznej,
zabawowej formie. Zumba dla dzieci składa się z krótkich układów, łatwych do
powtórzenia i zapamiętania, dostosowanych do wieku i możliwości uczestników.
Stymuluje pracę mózgu, czyli korzystnie wpływa nie tylko na rozwój  fizyczny, ale
też intelektualny dziecka. Zajęcia te pomagają w koncentracji, koordynacji
ruchów, kreatywności i utrzymaniu dobrej kondycji, a przede wszystkim kształtują
umiejętność pracy w zespole, budują pewność siebie i pozytywną samoocenę.

 

Zajęcia Muzyczne

 

Muzyka odgrywa ważną rolę w życiu. Nie tylko „łagodzi obyczaje”, ale też ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju lewej półkuli mózgu. Dzieci, które grają na instrumentach i obcują często z muzyką, osiągają lepsze wyniki w nauce oraz mają bardziej wykształcone myślenie logiczne niż ich koledzy, którzy kontakt z tą dziedziną sztuki mają ograniczony. Zajęcia muzyczne dla dzieci są ważne dla ogólnego rozwoju intelektu. Staramy się aby każde dziecko, które uczestniczy w zajęciach miało styczność z różnymi instrumentami oraz uczyło się zdobywać wiedze poprzez muzykę i śpiew.

Dlaczego Nasze przedszkole ?

Efektywne nauczanie

Efektywne nauczanie

Edukacja w Przedszkolu Małe Bambino wyposaży naszych przedszkolaków w umiejętności, które w przyszłości pomogą zrealizować ważne cele, nauczą korzystać z dóbr dynamicznie rozwijającego się świata i żyć w zgodzie ze sobą.
Językowość

Językowość

Stawiamy na edukację bilingwalną. Realizujemy program edukacyjny w języku polskim oraz języku angielskim. Dwujęzyczne nauczanie odbywa się cały dzień. Dodatowo wprowadzamy edukację w jezyku hiszpańskim.
Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo

Dla celów bezpieczeństwa wszystkie sale są monitorowane. Lokal spełnia wszystkie wymogi architektoniczne, sanitarne oraz ppoż obowiązujące w Unii Europejskiej, gwarantując bezpieczne i higieniczne warunki dla przedszkolaków.